Uluslararası Kargo Gönderimi

Uluslararası Kargo Gönderimi

Uluslararası Kargo Hizmeti

Dünya genelinde kargolar, bulunulan ülke sınırları dışındaki başka bir ülkeye kara, deniz, hava ve demir yolu ile gönderilmektedir.

Ülkenin coğrafi konumu göz önünde bulundurularak tercih edilen yöntemler arasında kara yoluyla yapılan kargo transferlerini tır ve kamyonlar; deniz yoluyla yapılanları yük gemileri; demir yoluyla yapılanları yük trenleri ve hava yoluyla yapılanları yolcu uçakları, kargo uçakları ve özel jetler üstlenmektedir.

Sınır ötesinde taşımacılık yapılacağından katedilecek mesafe göz önünde bulundurulduysa kuşkusuz hava yolu kargo hizmetleri hızları dolayısıyla tercih sebebi olmaktadır.

Tüm Kargolar için Hava Kargo

Hava yolu firmalarının özel donanımlı bölümlerinde sınır ötesine taşınabilecek gönderiler arasında evrak, eşya (değerli dâhil), ekipmanlar, makineler, gıdalar, tehlikeli maddeler vb. ögelerin yanı sıra evcil hayvan ve cenaze de bulunmaktadır. Dünya genelinde havalimanı bulunan herhangi bir noktaya yapılabilmekte olan hava yolu taşımacılığı, hızlı ve sorunsuz transferler gerçekleştirmesi ve kargoların kaybolması, zarar görmesi ya da karışması gibi olumsuzluklara mahal vermeden alıcısına teslim edilmesine olanak sunması açısından tüm taşımacılık yöntemleri arasında öne çıkmaktadır.

Acil Gönderiler için Hava Kurye Hizmeti

Günümüzde "zaman" çoğunluk için oldukça önemli olsa da özellikle iş üreten firmalar için maddi kazanç ya da kayıp anlamına gelmektedir. Dış ticaret yapan kuruluşlar başta olmak üzere yurt dışı bağlantılı çalışan tüm kurumlar için kargolarının tam zamanında teslim edilmesi, hem prestij hem de şirketlerin iş akışının sekteye uğramaması adına oldukça önemlidir. Başka bir ülkedeki toplantıya yetiştirilmesi gereken bir evraktan acil olarak teslim edilmesi gereken bir numuneye, işle ilintili bir prototipin iş birlikçi firmaya zaman kaybetmeden ulaştırılmasından üretilen işin söz verilen tarihte alıcısına gönderilmesine kadar envaiçeşit senaryoda hava kuryelerimiz görev almaktadır. Hava Kurye hizmetimiz sayesinde kargolar, taahhüt edilen sürede yerine ulaştırılmakta olup göndericinin maddi manevi zarar görmesine engel olmaktadır.

Yoğun Gönderiler için Kargo Uçaklar

Kargo uçak kiralama hizmeti, ağırlıklı olarak yurt dışı bağlantılı çalışan firmalar tarafından alınmakta olan bir hizmet olup yoğun sevkiyatlar yapılmasına olanak sunmaktadır. Ağırlıkları tonlarla ifade edilen, uzunlukları sebebiyle başka hiçbir taşımacılık yöntemiyle transfer edilemeyen, "tehlikeli maddeler" sınıfında değerlendirilen tüm gönderilerin kargo uçaklarla taşınması mümkündür. Sadece kargo taşıyan (yolcuların bulunmadığı) bu uçaklar, kargoların güvenliğini garanti altına almakta ve tahmini teslim süresini mühim aksilikler (hava durumu kaynaklı vb.) yaşanmadığı müddetçe hiçbir suretle aşmamaktadır. Hizmeti bir kereliğine ya da daimi olarak almak mümkündür.

Kargolarınız farklı özellikte olabilir. Biz, her duruma çözüm üretebilecek kapasitemizle daima sizlerin yanınızdayız!

İletişim Formu