Mikro İhracat Kargo

Mikro İhracat Kargo

Mikro İhracat Kargo

Sunduğumuz mikro ihracat kargo çözümleriyle ticari faaliyetlerinizle ilintili sevkiyat süreçlerini hızlandırıyoruz.

Yurt dışı hava kargo taşımacılığı hizmetlerine dair her tür ihtiyacı tek elden karşılayacak kapasitesiyle firmamız, dış ticaretle uğraşan ve bu nedenle rutin olarak yoğun sevkiyatlar gerçekleştirmek durumunda olan firmalara yönelik sunduğu mikro ihracat kargo çözümleriyle onların en yakın iş ortağı oluyor!

Muhatabınızın mikro ihracat kargo süreci boyunca, bilgi birikimiyle sizi doğru yönlendirmesini, profesyonelliğiyle kusursuz hizmet vermesini ve yasal tüm prosedürleri eksiksiz uygulayarak firmanızın isim değerini ve gönderilerinizi korumasını istiyorsanız ihtiyaç duyduğunuz her zaman firmamıza ulaşabilirsiniz.

Yurt dışına henüz açılmamış ancak yakın gelecekte açılmayı düşünen bir firmaysanız mikro ihracata dair birtakım bilgileri bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. İşte, mikro ihracat ve mikro ihracat kargo gönderimi hakkında bilmeniz gerekenler:

"Mikro İhracat" Ne Demektir?

Toplam ağırlığı 150 kilogramı ve toplam bedeli (KDV'siz fatura bedeli) 7.500 euroyu geçmeyen ürünlerin yurt dışına ihraç edilmesi işlemine "mikro ihracat" denmektedir.

Mikro ihracat kargolarının ağırlıkları ve bedelleri belirlenen limiti aşarsa gümrük müşavirleri tarafından yapılacak detaylı bir beyan işlemine gerek duyulmaktadır.

Ne Tür Ürünler Mikro İhracat Kapsamında Gönderilir?

Belirlenen limitler (150 kg/7.500 euro) dâhilinde olsa da kargoların "mikro ihracat" kapsamında değerlendirilebilmesi için satış ve kat-i amaçlı ihraç ediliyor olması gerekmektedir. Başka herhangi bir amaçla yurt dışına çıkarılacak ürünler, "mikro ihracat kargo" olarak değerlendirilmemektedir. Bu tür kargoların gümrük müşavirleri tarafından detaylı bir beyan hazırlanarak yurt dışına çıkarılması gerekmektedir.

Mikro ihracat kargonuzun ihracat yapma amacıyla yurt dışına çıkarıldığını kanıtlamak için e-posta adresinize göndereceğimiz Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) bilgilerini kullanabilirsiniz.

Mikro İhracat Kargo Gönderimi için Gerekli Olan Evraklar

Mikro ihracat kargo gönderimleri Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile yapılabilmektedir. Beyanname, firmamızın da aralarında bulunduğu operatörlerce (posta/hızlı kargo taşıyıcıları) internet ortamında düzenlenmektedir. Gümrük müşavirlerinin bu beyannameyi hazırlama yetkisi bulunmamaktadır. İlgili beyannamenin hazırlanması için mikro ihracat kargo çözümleri sunan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı haricinde mikro ihracat kargo ürünlerinin gümrükten geçişinin onaylanması adına da birtakım evrak ve belgelerin mevcudiyeti zorunludur. Bu belgeler arasında Mikro İhracat Gönderi Bilgi Formu (İş Emri), Dolaylı Temsil Yetki Belgesi, Türkçe olarak düzenlenmiş faturayla tutarlı İngilizce fatura ve Maliye onaylı faturanın aslı gerekmektedir. İlgili evrakların düzenlenişine dair bilgi almak için mikro ihracat kargo gönderimlerinde deneyimli firmamızı arayabilirsiniz.

Gümrük Birliği Antlaşması (Türkiye-AB ülkeleri) gereği gümrük muafiyetinden yararlanmak içinse A.TR Dolaşım Belgesi'ne ihtiyaç duyulmaktadır. İlgili belgeye sahip olunmadığında mikro ihracat kargolarına üçüncü ülkelere uygulanan oranda vergi uygulanacağını unutmayın. A.TR Dolaşım Belgesi hakkında detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçiniz.

Gümrük işlemleri için gerekli görülen bu evrakları eksiksiz bir biçimde hazırladıktan sonra üzerine konşimento numarasını yazacağınız tek bir zarfa koyarak yurt içi kargo firmaları aracılığıyla mikro ihracat kargo çözümleri sunan firmamıza ulaştırabilirsiniz. Adresimizi öğrenmek için "iletişim" sayfamızı ziyaret ediniz.

Mikro İhracat Kargolarının Sevk Edilme Süresi

İhraç edilecek ürünlerin mikro ihracat kargo çözümleri sunan firmamıza ulaşmasının akabinde gümrük işlemleri benzeri yasal hazırlık süreçleri başlatılmaktadır. Bu nedenle ilgili işlemlerin tamamlanması adına mikro ihracat kargonuzun gönderilmesi ürünler firmamıza ulaştıktan sonraki iş gününde gerçekleştirilmektedir.

Mikro İhracat Kargo Gönderimi Bedeli

Mikro ihracat kargo gönderimi bedeli, ürünlerin hangi ülkeye taşınacağı ile nicelik ve nitelik özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Firmamızla iletişime geçerek size özel fiyat teklifi gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Firmamız, mikro ihracat kargo süreci kapsamında gümrük müşavirlik hizmet bedeli ile ihraç ambar ücret bedeli talep etmemektedir. Ek olarak mikro ihracat kargoları Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile gönderildiğinden İhracatçılar Birliği'ne de herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Mikro ihracat kargo gönderimi bedelini gönderici olarak kendiniz karşılayabileceğiniz gibi alıcının karşılamasını da talep edebilirsiniz.

Mikro İhracat Kargo Gönderim Hizmetini Firmamızdan Almanın Artıları

Firmamız, hava yolu ile yapılacak kargo gönderimlerinde uzmanlaşmış olup uzun yıllardır sorunsuz transferler gerçekleştirilmesiyle nam salmıştır. Bireylere ve kurumlara hizmet veren firmamız, mikro ihracat kargo çözümleriyle dış ticaret yapmakta olan firmaların da ihtiyaç anında ulaştığı seçkin firmalar arasındadır.

Mikro ihracat kargo gönderimi iş birlikçisi olarak tercih sıralamasında ilklerde olmamızın nedenleri arasında, kurumsal ilkelerimizi her koşulda gözetmemiz, maksimum yarar sağlama amacıyla faaliyet göstermemiz, mikro ihracat kargo çözümlerini en ekonomik fiyatlarla ve en kısa sürelerde sunmamız, hizmet öncesi dönemi de hizmet süresince olduğu gibi profesyonel bir şekilde yürütmemiz ve planlamayı en ince detayına kadar yaparak hata payı bırakmamamız bulunmaktadır.

Zamanınız değerliyse, sorun yaşamayacağınız bir mikro ihracat kargo gönderimi süreci yaşamak ve bu hizmeti en ekonomik yoldan almak istiyorsanız mikro ihracat kargo çözümlerinde kalitesiyle fark yaratan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Mikro İhracat Kargo Gönderim Hizmeti Almak için

Mikro ihracat yapıyor ya da yapmayı planlıyorsanız gümrük işlemleri, beyannameler vb. konularda bir uzmandan tam destek almak için yapmanız gereken sadece firmamızla iletişime geçmek. Siz, anlaşma sağlandıktan sonra ürünlerinizi ve evrakları tarafımıza ulaştırın, mikro ihracat kargo gönderimi sürecinin bundan sonraki kısmıyla bizzat biz ilgilenelim.

Hava yoluyla taşınabilecek tüm mikro ihracat kargolarınızı güvenle yurt dışındaki alıcısına ulaştırmak için durmaksızın çalışıyoruz.

İletişim Formu

İlgili Sayfalar