Dgr Kargo Tehlikeli Madde

Dgr Kargo Tehlikeli Madde

Hava Yolu ile Tehlikeli Madde Taşımacılığı (DGR)

Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) süreci boyunca engin bilgi birikimimiz ve sektörel tecrübemizle yanınızdayız.

Muhteviyatı nedeniyle uçakların, ilgili uçakla yolculuk yapan bireylerin ve beraberinde istiflenen diğer kargoların güvenliklerini tehlikeye sokan tehlikeli maddelerin hava yoluyla taşınması için çok ciddi ve detaylı prosedürlere tabi olunması gerekmektedir. Hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) yaptırmak durumundaysanız ilgili prosedürlere ve yasal mevzuatlara hâkim firmamızdan destek alabilir; ürünlerinizi zaman kaybı yaşamadan, güvenli bir şekilde yurt dışına gönderebilirsiniz.

Kurumlar ve Bireyler! DGR'ye mi İhtiyacınız Var?

Faaliyet gösterdiği alan gereği tehlikeli üretim yapan ve bu üretimlerini yurt dışına ihraç eden kurumlar başta olmak üzere herhangi bir gerekçe ile yurt dışına tehlikeli madde göndermek durumunda olan her birey, hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmetimizden yararlanabilmektedir.

Hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmeti tek ya da birden fazla ürün için ve bir seferlik ya da sürekli olarak alınabilmektedir.

Tehlikeli kargonuzun hava yolu ile gönderilip gönderilemeyeceğini ve izlemeniz gereken adımları öğrenmek için lütfen uzun yıllardır hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmeti veren firmamızı arayınız.

Neler Tehlikeli Madde Olarak Tanımlanır?

Bir kargonun "tehlikeli" sınıfında değerlendirilebilmesi için içeriğinin parlamaya, patlamaya, alev almaya açık ya da zehirli, aşındırıcı, bulaşıcı, radyoaktif olması gerekmektedir. Tamamı bahse konu nitelikte olan ürünler gibi sadece belirli parçası tehlikeli sayılan kargolar da (Örneğin cıvalı parçaya sahip makineler.) hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) kuralları çerçevesinde değerlendirilmektedir.

Ürün bileşenlerinde "gizli tehlikeli madde" bulunan ürünler, güvenliği tehlikeye sokma potansiyelleri nedeniyle hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) kapsamında transfer edilemezler. Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmetimiz kapsamında gönderilemeyecek ürünleri belirlerken Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) standartlarına uygunluğu gözetmekteyiz.

Hangi tür maddeleri hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmeti kapsamında gönderebileceğinizi öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tehlikeli Maddeleri Firmamız Aracılığıyla Gönderin

Hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmetlerini IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) ve ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) tarafından belirlenen ve dünya genelinde kabul gören kurallara bağlı kalarak veren firmamız, ilgili süreç adımlarını sizin için basite indirgemekte, yasal prosedürler arasında kaybolmanızı engellemektedir. Alanında uzman ekibimiz, hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) kurallarını rutin olarak takip etmekte, kurallarda yapılan değişiklikleri uygulamaya alarak müşterilerinin mağdur olmasını engellemektedir.

Firmamız, bilgi birikimi ve tehlikeli madde taşımacılığı kurallarına olan hâkimiyeti ile uzun yıllardır sürecin kusursuz bir şekilde işlemesini sağlayan öncü kuruluşlardandır. Bizden hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmeti aldığınızda hava yolu ile gönderilebilecek nitelikteki kargolarınızın güvenli bir şekilde alıcısına ulaştırılacağından emin olursunuz.

Firmamız ayrıca, hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmetlerini en ekonomik yoldan sunma gayesiyle hareket etmekte, böylelikle, kalitesi sebebiyle olduğu gibi uygun fiyat politikası sebebiyle de müşterilerinin birinci tercihi olmaktadır.

Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmeti veren firmamıza gelin, tehlikeleri geride bırakın!

Hızlı ve Güvenli Hava Kargo Hizmeti

 • Uyulması Gereken Kurallar

  Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) sürecinde hem göndericilerin hem de hizmet sağlayıcıları ile hava yolu firmalarının uyması gereken ulusal ve uluslararası kurallar bulunmaktadır. Tehlikeli maddelerin bu kurallara tabi kılınmamış bir şekilde transfer edilmesi hiçbir suretle mümkün değildir. Hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığında (DGR) kurallara uygun davranmak, tüm tarafların ortak sorumluluğudur. Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR), dünya genelinde geçerli sayılan "International Air Transport Association (IATA) Tehlikeli Eşya Düzenlemeleri"ne uygun olmak durumundadır. Göndericilerin de "Tehlikeli Maddeler Gönderici Beyannamesi"ni (Shipper's Declaration for Dangerous Goods) ve Malzeme Güvenlik Bilgi Formunu (Material Safety Data Sheet) ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu beyanname ile formun kontrolü, hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmeti veren firmamızın eğitimli ve uzman personelleri tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir eksiklik ya da hata durumunda göndericilerle vakit kaybetmeden iletişime geçerek gerekli düzenlemeler için onları yönlendirdiğimizi ancak taşınması yasaklanan bir ürün söz konusu olduğunda Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmet sürecini sonlandırdığımızı bildirmek isteriz.
 • Tehlikeli Maddelerin Paketlenmesi

  Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) yapılmak istendiğinde ilgili ürünlerin paketlerinin belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu kriterlerin her birine uyma zorunluluğu vardır.

  Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmetiyle gönderilecek kargoların paketleri, görünüş itibarıyla gıda ürünü paketleriyle benzer olamazlar.

  ● Tehlikeli madde 2 katlı olacak şekilde paketlenecekse ilk kattan ikinci kata ve dış katmandan dışarı sızma olmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Ayrıca madde, kırılması muhtemel bir malzemeden yapılmış kap içerisindeyse iki kat arasına kırılmayı önleyecek destekler koyulmalıdır.

  ● Hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) kapsamında, bir dış paketin içine birbirini tepkimeye sokacak, herhangi bir olumsuzluğa yol açacak iki ayrı paketin konulması yasaktır.

  Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığında (DGR) güvenliği sağlamak oldukça önemlidir. Bu nedenle paketin, içteki maddenin özelliğini değiştirmemesi ya da tehlikesini ortaya çıkaracak nitelikte olmaması gerekmektedir.

  ● Sıcaklığa bağlı genleşme hesaba katılarak paket içlerinde yeterli boşluk bırakılmalıdır. Ayrıca yüksekliğe bağlı basınç değişikliklerine karşı, paketlerin dayanıklı malzemeden yapılmış olanları tercih edilmelidir.

 • Paketlerin Etiketlenmesi

  Hava kargo ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmeti veren firmamız, yükümlülükleri gereğince tehlikeli madde içeren ve uygun bir şekilde paketlenen kargoların üzerine, kargoların güvenle taşınması için gerekli görülen etiketleri de yapıştırmaktadır. Bu etiketler, ürünlerin taşınması, depolanması ve istiflenmesi gibi adımlarda nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgi vermektedir. Hava yolu ile tehlikeli madde taşımacılığı (DGR) hizmetimiz kapsamında yapıştırılacak etiketlerin uluslararası geçerlilikte olduğunu ve uzmanlarca hazırlandığını belirtmek isteriz.

İletişim Formu